LEK. MED. AGNIESZKA BUDZYŃSKASPECJALIZACJA: Spec. chirurgii ogólnej oraz plastycznej

Chirurgia plastyczna to nie tylko jej zawód, ale przede wszystkim pasja, którą rozwija od ponad 20 lat. W 1996 roku ukończyła studia na wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Posiada specjalizacje z chirurgii plastycznej oraz z chirurgii ogólnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń. Na co dzień, od 1999 roku, pracuje w Małopolskim Centrum Oparzeniowo - Plastycznym krakowskiego szpitala im. L.Rydygiera gdzie przeprowadza zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a także zajmuje się leczeniem oparzeń. Od wielu lat regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń, stale podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.

W zakresie chirurgii wykonuje zabiegi dermatochirurgiczne i onkoplastyczne (usunięcia nowotworów skóry twarzy, tułowia i kończyn z plastyką miejscową i płatową ), wycięcia znamion barwnikowych, guzków podskórnych, korekcje blizn oraz przykurczów pourazowych i pooparzeniowych. Oferuje pełen panel zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Zakres leczenia:
1. Korekta chirurgiczna blizn - pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych.
2. Wycięcie chirurgiczne zmian skórnych (znamienia, raka, brodawki, zmian o cechach atypii i niepokoju tkankowego) na twarzy.
3. Usunięcie nowotworów skóry twarzy o ,,trudnej lokalizacji" (np. powieka, kąt oka, warga, nos).
4. Wycięcie chirurgiczne zmian skórnych tułowia/kończyn (wycięcie znamienia, nowotworu, kaszaka, tłuszczaka, brodawki, włókniaków, guzów podskórnych, cyst ).
5. Wycięcie zmian powiek -żółtaki.
6. Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha.
7. Korekcja opadających powiek.
8. Oparzenia.
9. Odmrożenia.
Facebook