MGR ALEKSANDRA SMOLIŃSKASPECJALIZACJA: Dietetyk kliniczny

Absolwentka dietetyki klinicznej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie toku studiów uzyskała obszerną wiedzę z zakresu żywienia klinicznego oraz profilaktyki i leczenia chorób dietozależnych. Aktualnie wzbogac swoją wiedzę w zakresie psychodietetykii i neurobiologii. Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami z dziedziny zdrowia i żywienia bierze udział w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach, aby nieustannie rozszerzać wiedzę i podnosić swoje kwalifikacje.

Dietetykę traktuje nie tylko jako swoją pracę, ale przede wszystkim jako pasję i zainteresowanie. Prowadzi zdrowy tryb życia i do tego samego stara się zachęcić swoich pacjentów. Uważa, że zmiana stylu życia, w tym nawyków żywieniowych jest najprostszą i do tego najtańszą receptą na zdrowie i długowieczność. To jak się odżywiamy ma bezpośredni wpływ na nasz organizm - na nasz wygląd, stan zdrowia oraz samopoczucie.

Uważa, że kluczem do sukcesu nie jest samo wprowadzenie „diety”, ale poznanie indywidualnych potrzeb pacjenta, motywacja i trwała zmiana nawyków żywieniowych. Skutkuje to nie tylko poprawą wyglądu, lepszym zdrowiem i samopoczuciem, ale także spowolnieniem procesów starzenia, większą odpornością i zmniejszeniem ryzyka rozwoju chorób metabolicznych.
Facebook