DEPILACJA / DEPILACJA LASEROWA


depilacja_laserowa_krakow_cm

Depilacjia laserowa laserem diodowym pozwala na stałe usunąć zbędne owłosienie z każdej części ciała. 

Działanie lasera jest tylko powierzchowne, nie wpływa na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie mieszek włosowy.

Laser działa na barwnik włosa czyli melaninę. Cześć włosów znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze - anagen) i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" – (katagen, telogen), która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też zabiegi muszą być powtórzone minimum 3-4 razy w odstępie od 4 do 9 tygodni. Liczba wykonywanych zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od okolicy, na której wykonujemy zabieg, typu skóry i ilości włosów.

Przygotowanie do zabiegu:

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, podczas której wyklucza się przeciwwskazania.

Na około 4-6 tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej należy unikać ekspozycji na słońce. Zalecane jest również w tym okresie zaprzestanie wyrywania włosów za pomocą depilatora, wosku czy pęsety. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwdepresyjne, antybiotyki oraz inne leki światłouczulające, a także należy zaprzestać kuracji zażywania ziół tj. bratek, skrzyp, rumianek oraz nagietek. Na zabieg należy przyjść z ogolonymi na gładko włosami a skóra powinna być umyta oraz odtłuszczona, nie balsamujemy jej przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu:

Powinno unikać się urazów skórnych obszaru poddanego zabiegowi, zwłaszcza skubania i drapania. W przeciągu pierwszego tygodnia gojenia należy wystrzegać się ekspozycji na działanie światła słonecznego, zaleca się stosować filtry ochronne. W przypadku depilacji laserowej twarzy można na drugi dzień nałożyć makijaż.

Przez 5 dni po zabiegu nie należy korzystać z długich kąpieli, sauny oraz basenów. Ponowne golenie maszynką do golenia można rozpocząć po tygodniu.

Włosy zaczynają wypadać po 2-4 tygodniach od zabiegu, w międzyczasie będą dalej rosły włosy, które nie były w fazie wzrostu. Każdy zabieg depilacji laserowej Light Sheer może usunąć od 20 do 30 procent włosów w fazie wzrostu.

Przeciwwskazania:

• ciąża,
• świeża opalenizna (należy przerwać kąpiele słoneczne w solarium i na słońcu 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2 tyg. przed zabiegiem),
• krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
• leki światłouczulające, retinoidy,
• zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
• depilacja woskiem, depilatorem bądź pęsetą (zaprzestać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
• peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem),
• bielactwo, łuszczyca.