MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA


mezoterapia_beziglowa_krakow_cm
Mezoterapia bezigłowa jest to nieinwazyjny sposób odmładzania skóry. Zabieg pozwala dostarczyć do głębokich warstw skóry substancje aktywne, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień.

Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki. Na czym polega zabieg mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia bezigłowa jest bezinwazyjną metodą wprowadzania w głąb skóry substancji aktywnych z wykorzystaniem impulsów elektrycznych, elektroporacji i ultradźwięków (sonoforezy). Wymienione czynniki fizyczne służą do tego, aby wprowadzić w głąb skóry substancje aktywne bez naruszenia powłok skórnych.

Mezoterapia bezigłowa łączy więc w sobie zjawisko elektroporacji jak i proces wprowadzania preparatów kosmetycznych za pomocą ultradźwięków (sonoforeza).

Elektroporacja jest to proces, który zachodzi w błonie komórkowej pod wpływem prądu o wysokiej częstotliwości. Polega na wytworzeniu w błonie komórkowej kanałów – elektroforów – które są drogą dla transportu cząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórki. Jest to proces bezpieczny i odwracalny. Zastosowane do zabiegu mezoterapii bezigłowej substancje aktywne są więc „pochłaniane” przez komórkę i tam wywołują odpowiedni efekt biologiczny.

Ultradźwięki z kolei, wprawiają komórki skóry w drgania, powodują zmiany wewnątrzkomórkowego ciśnienia i temperatury i ułatwiają wnikanie składników aplikowanego preparatu w głąb skóry, gdzie następnie składniki preparatu przedostają się przez pory utworzone w wyniku zjawiska elektroporacji.

Zatem, w zabiegu mezoterapii bezigłowej, skojarzenie działania ultradźwięków oraz elektroporacji powoduje znaczny wzrost absorpcji ilości i głębokości stosowanych substancji.

W wyniku opisanego procesu cząsteczki mogą wnikać na głębokość 1-4 mm w głąb skóry.

Efekty zabiegu:
– wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące
– redukcja zmarszczek i bruzd
– ujędrnienie, nawilżenie, regeneracja skóry
– poprawa kolorytu i struktury skóry
– redukcja rozstępów

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, dostosowany do potrzeb skóry pacjenta.

Koktajle do mezoterapii

Przeciwzmarszczkowy z argireliną lub krzemem organicznym, dający efekt spłycenia zmarszczek mimicznych, odmłodzenia i napięcia skóry.

Nawilżający koktajl z kolagenem i/lub kwasem hialuronowym, dający efekt ujędrnienia, silnego nawilżenia i wygładzenia cery, wypełnienia bruzd i zmarszczek.

Witaminowy koktajl o wysokim stężeniu witamin A,C,E ,o właściwościach stymulujących regenerację skóry. Wit. C ma działanie silnie rozjaśniające i rozświetlające.

Antycelullitowy koktajl z L-karnityną, kofeiną, krzemem organicznym o działaniu redukującym nadmiar tkanki tłuszczowej oraz cellulit.

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje żadne uczucie dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienie. Dzięki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapię do progu odczuwania klientki. W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych.
Długość zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywne. Zabieg trwa ok. 30-40 minut.

Wskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej:

Zabieg mezoterapii bezigłowej może być stosowane na wszystkie partie ciała. Wskazaniami do wykonania tego zabiegu są:
• objawy starzenia się skóry: utrata jędrności i sprężystości skóry, zmarszczki, utrata blasku, skóra sucha i odwodniona,
• profilaktyka przeciwstarzeniowa,
• skóra szara i zmęczona, skóra palacza,
• cellulit.
Facebook