LIKWIDACJA WORKÓW POD OCZAMI I "CHOMICZKÓW"


LIKWIDACJA WORKÓW POD OCZAMI

Worki pod oczami to nieestetyczna zmiana związana ze ścieńczeniem skóry pod oczami, zaburzeniem krążenia limfy, gromadzeniem się w tej okolicy tłuszczu. Ich obecność potrafi zniwelować wszelkie starania o wypoczęty wygląd i idealny makijaż.

Metody usuwania worków pod oczami przy pomocy profesjonalnych zabiegów są bezpieczne i skuteczne. Wykonanie serii zabiegów daje efekt odmłodzenia okolic oka i redukcji nieestetycznych zmian skórnych.

Wskazania:

• Utrata jędrności skóry pod oczami
• Skóra wymagająca nawilżenia
• Wiotkość skóry w okolicach oczu
• Cienie pod oczami

Dostępne zabiegi:

Lekarz stosuje metodę redukcji worków pod oczami w zależności od problemu i indywidualnych preferencji Pacjenta. Można stosować: karboksyterapię, iniekcje kwasem hialuronowym, zabiegi witaminą C lub urządzenie HIFU (skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości).

Usuwanie „chomiczków” Jest to jeden z częściej wybieranych zabiegów przez Pacjentki. Procesy starzenia się skóry dotykają każdego. W ich przebiegu dochodzi do zaniku włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, a także zmniejszenia się ilości kwasu hialuronowego. Substancje te odpowiadają za jędrność i młody wygląd skóry. Jednym z efektów tych procesów jest powstawanie tak zwanych „chomików” na twarzy.

Jak powstają „chomiczki”?

Przez całe życie zmienia się struktura i grubość tkanek w naszym organizmie. Dotyczy to również twarzy. Przebudowie ulegają wszystkie struktury, zaczynając od kości twarzoczaszki, które stają się coraz bardziej płaskie i nie stanowią już takiej podpory dla innych tkanek. Zanika też tkanka tłuszczowa, której obecność na twarzy jest (w odróżnieniu od innych części ciała) bardzo pożądana. W wyniku postępowania tych zmian skóra i mięśnie twarzy stają się coraz mniej sprężyste, a co za tym idzie przesuwają się w dół.

Następstwem tego są: utrata owalu twarzy, widoczne bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy wargowo-bródkowe (tzw. zmarszczki marionetki), opadające kąciki ust. Zanikanie tkanki tłuszczowej objawia się też w postaci tzw. doliny łez, czyli zapadnięcia skóry pod okiem przechodzącego skośnie na policzek.

Efektem tych zmian jest zmęczony i mniej estetyczny wygląd twarzy.

Jak usunąć „chomiczki”?

Lekarz stosuje metodę redukcji „chomiczków” w zależności od problemu i indywidualnych preferencji Pacjenta.

Zabiegi, które pomogą ci się pozbyć opadających policzków to:

• Bezinwazyjny lifting twarzy urządzeniem HIFU (skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości),
• Iniekcja kwasem hialuronowym (patrz „Wolumetria”),
• Nici liftingujące,
• Mezoterapia igłowa.


EFEKTY PRZEPROWADZONYCH ZABIEGÓW