LIPOFILLING – ODMŁADZANIE WŁASNYM TŁUSZCZEM


przeszczep_tluszczu_krakow
Własny tłuszcz wraz z zawartymi w niej żywymi komórkami macierzystymi używany jest do poprawy lub odbudowy kształtu ciała w najbardziej naturalny i w pełni bezpieczny sposób. Tłuszcz może zostać użyty do redukcji oznak starzenia się skóry, czy rekonstrukcji obszarów, w których z biegiem lat następuje zanikanie tkanki tłuszczowej.

Zabieg może być wykorzystany do podkreślenia obecnych kształtów, poprawy konturów twarzy, wypełnienia zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, doliny łez, powiększania ust, uzupełnienia objętości kości policzkowych czy odmładzania dłoni, jak również do leczenia blizn np. zanikowych, pooparzeniowych.

Wskazania

– ubytki objętości policzków,
– utrata owalu twarzy, opadające policzki tzw. „chomiki”,
– zmarszczki, bruzdy, fałdy nosowo-wargowe, dolina łez,
– korekcja asymetrii twarzy,
– utrata elastyczności skóry,
– starzenie dłoni,
– blizny zanikowe, pooparzeniowe, potrądzikowe.

Do zabiegu używana jest specjalna, opatentowana kaniula, za pomocą której pobiera się tłuszcz. Jej konstrukcja bardzo mocno chroni komórki tłuszczowe i komórki macierzyste przed ich nadmiernym uszkodzeniem. Dzięki temu jakość pozyskanego materiału i jego potencjał regeneracyjny są nieporównywalne z innymi, podobnymi metodami.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu pobieramy tkankę tłuszczową, która poddawana jest separacji z zastosowaniem opatentowanej technologii filtracyjnej. Natomiast podane komórki bez problemu się przyjmują, unaczynniają oraz zaczynają funkcjonować w miejscu przeszczepu, stanowiąc naturalny, autogenny wypełniacz. Dlatego też w znaczny sposób podnosi skuteczność oraz trwałość efektów procedury bez konieczności wszczepiania materiału w nadmiarze. Dodatkową zaletą zabiegu jest lipofillingu jest brak reakcji odrzucenia przeszczepu przez organizm.

Lipofilling to bezpieczny zabieg, który wyróżnia się niewielką inwazyjnością oraz niskim ryzykiem powikłań, a jego atutem jest efekt naturalności. Dlatego efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach – nasza skóra staje się bardziej elastyczna, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość. Natomiast efekt odmładzający obserwujemy stopniowo w ciągu trzech miesięcy.

Zabieg trwa zazwyczaj 1 – 3 godzin.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Efekty

– wypełnienie zmarszczek i bruzd na twarzy,
– wolumetryczny lifting twarzy, podniesienie policzków, nadanie twarzy właściwego owalu,
– niwelowanie uszkodzeń skóry, redukcja blizn,
– poprawa jakości skóry, odmłodzenie i wygładzenie,
– zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
– powiększenie ust, podkreślenie „czerwieni wargowej”,
– rewitalizacja i odmłodzenie dłoni.

Zalety metody

– bezpieczeństwo, sterylność,
– biokompatybilność,
– brak ryzyka alergii, toksyczności,
– naturalne i długotrwałe efekty.

Przeciwwskazania

- zbyt niska waga ciała,
- choroby nerek, wątroby, serca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- cukrzyca,
- stany zapalne.

EFEKTY PRZEPROWADZONYCH ZABIEGÓWFacebook