NICI LIFTINGUJĄCE


NICI LIFTINGUJĄCE
Nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy.

Metoda odmładzania za pomocą nici liftingujących jest zalecana szczególnie osobom w wieku od 30 do 65 lat, które chcą odmłodzić skórę, a zarazem u niknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.
Metoda ta sprawdza się nie tylko w walce z oznakami starzenia u osób starszych, ale i u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych. Rodzaj, rozmieszczenie i długość nici dobierane są zawsze indywidualnie dzięki czemu można uzyskać wymarzony kształt twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na miejscowym znieczuleniu za pomocą kremu lub zastrzyku. Następnie lekarz wprowadza pod skórę cienką igłę, wokół której owinięta jest pojedyncza nić. Igła jest wyciągana ze skóry, zaś nić pozostaje wewnątrz. Ich ilość zależy od potrzeb Pacjenta.
Mikronici są wykonywane z wchłanialnych materiałów. W zależności od wykorzystanego materiału, są one wchłaniane przez okres od 12 do 18 miesięcy. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 2 lata, jednak jego trwałość zależy przede wszystkim od metabolizmu Pacjenta.

Zabieg trwa od 30 minut do godziny.

Po zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu, lekka opuchlizna, zasinienie lub swędzenie twarzy. Od 2 do 3 tygodni po zabiegu należy ograniczyć ekspresję mimiczną, masaże twarzy, peelingi i golenie.