ORTODONTA


ORTODONCJA

Aparat ortodontyczny

Stosowany jest do leczenia wad zgryzu oraz korekty położenia zębów nieprawidłowo ustawionych w łuku zębowym. Pozwala również zmienić położenie przechylonych lub przesuniętych zębów, przed planowanym leczeniem protetycznym lub implantologicznym.

U dzieci ważne jest, aby rozpocząć leczenie na odpowiednim etapie rozwoju, w związku z tym pierwsza ortodontyczna wizyta konsultacyjna u dzieci zalecana jest w wieku 8 lat. Jest to ważne również z tego względu, że w trakcie konsultacji można wdrożyć potrzebną profilaktykę ortodontyczną.

Aparaty wyjmowane (ruchome) stosuje się głownie w leczeniu u dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym.

Stałe aparaty ortodontyczne wykorzystuje się w leczeniu młodzieży i dorosłych.

Kwalifikacja do leczenia

W trakcie wizyty konsultacyjnej stomatolog ocenia wskazania do leczenia ortodontycznego i kwalifikuje do dalszych badań diagnostycznych.

Pierwsze spotkanie jest również czasem pozwalającym Pacjentowi zapoznać się z istotą i możliwościami terapii oraz rodzajami aparatów ortodontycznych.

Przygotowanie do leczenia

Przed rozpoczęciem prostowania zębów, należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe oraz odbyć wizytę higienizacyjną (usunięcie kamienia, osadów, fluoryzacja).

W Centrum Medycznym Supermed zapewniamy opiekę specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii, tak by czas przygotowania do leczenia ortodontycznego skrócić do minimum.