PEDODONCJA


PEDODONCJA
Pedodoncja - stomatologia dziecięca - zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów naszych najmłodszych pacjentów. Profilaktyka próchnicy połączona z profesjonalną higienizacją w Gabinecie Higieny w okresie rozwoju zębów mlecznych jest niezwykle istotna i w dużym stopniu wpływa na prawidłowy rozwój zębów stałych.

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna być wizytą adaptacyjną. Jest ona niezmiernie ważna, bowiem wpływa na sposób postrzegania personelu oraz gabinetu stomatologicznego przez małego pacjenta. Warto udać się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego po pojawieniu się pierwszych mlecznych zębów.

Dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego przy pomocy urządzenia CALAJET zabieg leczenia zębów mlecznych może być całkowicie bezbolesny. Specjalny sposób znieczulenia zęba eliminuje przykre dla dziecka zesztywnienie otaczających tkanek – znieczula się tylko 1 ząb.

Mleczne zęby odbudowujemy materiałami światłoutwardzalnymi lub wzmocnionymi cementami glasionomerowymi dzięki czemu są one bardzo trwałe i estetyczne.