STOMATOLOG


STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem próchnicy oraz ubytków powstałych na skutek jej działania i wszelkich ubytków w obrębie tkanek zęba.
Stomatologia zachowawcza opiera się w naszej klinice na najlepszej jakości sprzęcie i materiałach. Wszystkie zabiegi wykonywane są w powiększeniu i izolacji koferdamem.
Zabieg leczenia próchnicy zęba polega na usunięciu przez lekarza dentystę chorych, zainfekowanych tkanek zęba a następnie odtworzeniu kształtu, koloru i funkcji zęba.

Leczenie odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Dzięki wykorzystaniu materiałów kompozytowych klasy premium możliwe jest osiągnięcie kształtu, koloru i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Szeroka paleta kolorów wypełnień pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba.

Stosowane przez nas materiały oraz obszerna wiedza na ich temat pozwala nam estetycznie, trwale i funkcjonalnie odtworzyć utracone tkanki zęba przywracając naszym pacjentom zdrowy uśmiech i poczucie komfortu.

Stomatologia zachowawcza obejmuje również stomatologię dziecięcą (pedodoncje) oraz endodoncję