REDUKCJA CIENI POD OCZAMI


REDUKCJA CIENI POD OCZAMI

Przyczyn występowania cieni pod oczami jest wiele. Na wizycie konsultacyjnej lekarz ustala przyczynę i stopień zaawansowania problemu a następnie razem z pacjentką dobiera właściwy sposób leczenia problemu, proponując zabiegi z różnych grup cenowych.

Gdy problem wynika z poduszeczek tłuszczowych w powiece dolnej, stosowany jest bezpieczny sposób ich rozpuszcania przy pomocy witaminy C podawanej w iniekcji.

Rewelacyjne rezultaty daje również karboksyterapia: wprowadzenie za pomocą cienkiej igły pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Powoduje on miejscowe zwiększenie przepływu w naczyniach krwionośnych, powodując odżywienie i pobudzenie procesów naprawczych skóry.

U osób chcących się pozbyć problemu na kilka lat po zastosowaniu jednego zabiegu, proponujemy wprowadzenie kwasu hialuronowego pod mięsień okrężny oka. Brzmi strasznie, ale zabieg wykonywany przez doświadczonego lekarza jest bezbolesny. Ponieważ w tę okolicę kwas wprowadza się cienką kaniulą, nie występują siniaki, a zabieg jest bezpieczny. 1 ml preparatu wystarcza na oboje oczu. 

Jeśli natomiast cienie pod oczami występują w efekcie zwiotczenia skóry powieki dolnej, dobrze sprawdza się terapia ultradżwiękami HIFU z głowicą 1,5 mm. Za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków natychmiast pobudza się termicznie skórę i tkankę podskórną co skutkuje „wciągnięciem” zbyt luźnej skóry a w ciągu trzech miesięcy pobudzana jest produkcja kolagenu.

Innym sposobem na zmarszczki i wiotkość powieki dolnej są: niewielkie dawki botoksu oraz mikronakłówania skóry na różną głębokość: od 0,5 do 2,5 mm. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaróżowiona. Frakcyjne nakłuwanie mocno pobudza procesy naprawcze skóry - oprócz napięcia skóry uzyskujemy zmniejszenie lub ustąpienie plam i przebarwień, a także wyprysków i innych niedoskonałości. Dla pacjentów wymagających mocnych i szybkich efektów, łączymy ten zabieg z peelingiem chemicznych - połączenie obu metod potęguje wówczas nawzajem swoje działanie.


EFEKTY PRZEPROWADZONYCH ZABIEGÓW