LECZENIE CELLULITU I MIEJSCOWYCH OTŁUSZCZEŃ - REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ


REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

A.Terapia ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy)


Elastyczność skóry maleje z wiekiem. Typowa „skórka pomarańczowa” pojawiająca się na udach, pośladkach i ramionach dotyka 80% wszystkich kobiet. Siła jaką dysponuje fala uderzeniowa niweluje cellulit i miejscową otyłość. Możemy intensywnie działać na cellulit zwłókniały nawet III i IV stopnia. Cellulit stał się poważnym problemem w społeczeństwie, a co za tym idzie, wywiera poważny wpływ na jakość i radość życia. „Leczenie Falami Akustycznymi” (Extracorporeal Shock Wave Therapy – AWT) to nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda, polegająca na oddziaływaniu na dotknięte cellulitem części ciała falami dźwiękowymi. Tę innowacyjną metodę wybiera coraz więcej kobiet stawiających na profilaktykę, by zapobiegać powstawaniu cellulitu, lub by wyeliminować już widoczne zmiany na skórze. W wielu przypadkach, efekty są widoczne i wyczuwalne, a także mierzalne, już po 4 do 6 sesji, czyli w ciągu 2 do 4 tygodni. ESWT to skuteczna terapia, oferowana dziś przez najlepsze ośrodki.

W naszym Centrum Medycznym używamy certyfikowanej fali uderzeniowej firmy BTL-jest to urządzenie medyczne, stosowane również w fizjoterapii.

Terapia falą uderzeniową (akustyczną) - skuteczna metoda leczenia cellulitu


Terapia korzysta z akustycznych fal dźwiękowych, generowanych wewnątrz uchwytu i delikatnie przenoszonych na dotknięte cellulitem partie ciała. Fale akustyczne mają zastosowanie w medycynie od lat 80., gdy zaczęto rozbijać przy ich pomocy kamienie nerkowe, natomiast od lat 90 stosuje się je w leczeniu schorzeń ścięgien i mięśni. Nowoczesne zabiegi, których celem jest zwalczanie cellulitu, polegają na emitowaniu fal akustycznych na obszary ciała objęte cellulitem. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.

Terapia ta pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów:
• skóra staje się wygładzona i odmłodzona
• tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu
• tkanka łączna napina się, dzięki czemu komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej
• obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu

Wskazania:
• cellulit, w tym III i IV stopnia
• wiotka skóra ( brzuch, uda, okolica pośladków)
• miejscowa otyłość
• nierówności skóry po przebytej liposukcji
• obrzęki kończyn dolnych