WOLUMETRIA - MODELOWANIE TWARZY


WOLUMETRIA – MODELOWANIE TWARZY

Na czym polega zabieg?


Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność. Z czasem staje się coraz bardziej wiotka i opada. Zmienia się tym samym kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

Przy użyciu kwasu hialuronowego lekarz wypełnia na poziomie tkanki podskórnej brydy i głębokie zmarszczki. Preparat wprowadzany jest pod skórę za pomocą cienkiej igły lub (częściej) kaniuli. Kaniula jest zakończoną tępo rurką - jej użycie zmniejsza ryzyko powstawania siniaków.

Preparatami kwasu hialuronowego można modelować policzki, podkreślać łuki jarzmowe wyszczuplając twarz optycznie (policzki top models), modelować cofniętą brodę, odbudowywać zniekształcony wiekiem kontur żuchwy. W zależności od potrzeb i grubości skóry, lekarz dobiera odpowiednią gęstość i ilość preparatu.

Używamy wyłącznie sprawdzonych, certyfikowanych preparatów.EFEKTY PRZEPROWADZONYCH ZABIEGÓW