LECZENIE WYPADANIA WŁOSÓW


LECZENIE WYPADANIA WŁOSÓW

Przyczyny wypadania włosów mogą być różnorodne i złożone. Najczęściej przyczyniają się do tej dolegliwości stres, przebyte choroby, niedobór żelaza, nieodpowiednia dieta czy przyjmowanie niektórych leków. Do wypadania włosów mogą przyczyniać się także choroby tarczycy, choroby nowotworowe, choroby zakaźne czy cukrzyca. U wielu osób współistnieją problemy z przewlekłymi stanami chorobowymi takimi jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy atopie, które również są czynnikiem przyspieszającym wypadanie włosów.

Kluczowe jest znalezienie przyczyny wypadania włosów, bo wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że po jej wyeliminowaniu włosy odrosną. Podczas wdrożonego procesu leczenia bardzo istotną rolę odgrywają odpowiednio dobrane zabiegi z medycyny estetycznej. Stosujemy wymiennie lub w połączeniu kilka metod: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego celem jest nawilżenie skóry głowy i dostarczenie substancji odżywczych. Substancja czynna jest dobierana indywidualnie dla każdego Pacjenta i składa się z mieszanki składników mających za zadanie pobudzić proces wzrostu włosa oraz poprawić nawilżenie i ukrwienie skóry głowy. Często zabieg mezoterapii nazywany jest ,,zastrzykiem rewitalizującym”, który rozwiązuje takie problemy jak: suchość skóry, łuszczenie skóry głowy - łupież suchy, wypadanie, przerzedzenie włosów. Poprzez wprowadzenie do wnętrza skóry odpowiednio skomponowanych aktywnych składników skóra ulega nawilżeniu i regeneracji, a mieszki włosa zostają do pracy. Mezoterapia igłowa skóry głowy stosowana jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Zabiegi mezoterapii igłowej mające na celu pobudzenie mieszków włosa i zaprzestanie wypadania włosów powinny być wykonywane w serii ok. 4 zabiegów co około 2-4 tygodni w zależności od kondycji włosów Pacjenta.

O zabiegu:
Mezoterapia igłowa skóry głowy jest bardzo skutecznym zabiegiem, który silnie regeneruje i nawilża skórę głowy. Do warstw skóry wprowadza się niewielkie ilości dawek substancji odżywczych na bazie kwasu hialuronowego, peptydów, aminokwasów, witamin i składników odżywczych. Iniekcje są mało bolesne, a czas zabiegu to zaledwie kilkanaście minut. Preparat, czyli koktajl jest dobierany przez specjalistę przed zabiegiem, tak by efekty były jak najlepsze. Efektem docelowym jest wzrost, pielęgnacja, rewitalizacja, zagęszczanie, blask, odbudowa, pogrubianie włosów. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona , mogą również być widoczne miejsca wkłuć oraz pęcherzyki z preparatu podanego podczas zabiegu, co na skórze owłosionej głowy nie jest szczególnie uciążliwe. Wszystkie objawy pozabiegowe powinny ustąpić w przeciągu 24 do 48 h od wykonania zabiegu. Przez 48 godzin od wykonania zabiegu nie należy uprawiać sportów, korzystać z saun, basenów, solarium, a także używać produktów do stylizacji włosów.

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii wykonywany jest wyłącznie przez lekarza certyfikowanymi produktami renomowanych firm.

NOWOŚĆ! Peptydowa terapia włosów!!!

Peptydowa terapia włosów to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.

To innowacyjny produkt składający się z opatentowanej formuły 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego, aby skutecznie walczyć z wypadaniem włosów. To także przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych: opatentowana technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych sprawia, iż minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Prace nad tym preparatem trwały ponad 10 lat- ich zwieńczeniem jest nowa unikatowa technologia 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność tego preparatu to nie tylko sam jego skład, ale również unikatowa technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”, która zapewnia długotrwałe uwalnianie się i penetrację substancji aktywnych.

Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Powstrzymuje wypadanie włosów, pobudza ich wzrost i pielęgnuje skórę głowy. Wspomaga krążenie krwi i rewitalizuje mieszki włosowe. Pobudza wzrost włosów,zwiększając wielkość mieszków włosowych. Przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn z alopecją, osób po przeszczepie włosów, dla każdego kto chce pogrubić i zagęścić włosy.

Przygotowanie:
- nie pić alkoholu na 1 tydzień przed zabiegiem.
- przypadku przyjmowania leków lub uprzednio występujących niepożądanych reakcjach na lek, należy poinformować o tym lekarza przed zabiegiem.

Efekt zabiegu:
Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

キ rewitalizacja mieszków włosowych

キ pobudzenie krążenia i poprawa ukrwienia skóry głowy

キ powstrzymanie wypadanie włosów

キ przyspieszenie odrostu włosów

キ pogrubienie i zagęszczenie włosów

キ wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie

Czas zabiegu: 20-30 minut

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na biostymulacji komórek skóry za pośrednictwem wydzielanych przez aktywne trombocyty czynników wzrostu. Dzięki tym czynnikom dochodzi do aktywacji komórek macierzystych, pobudzenia fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu, wspomagania procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz stymulacji namnażania i dojrzewania komórek naskórka w skutek czego uruchomione zostają procesy naprawcze. Następstwem tego zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich odrostu.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów medycyny estetycznej ze względu na wysokie bezpieczeństwo wykonywania i znikomą ilość powikłań. Jest to niezwykle innowacyjny i skuteczny zabieg regenerujący włosy i zatrzymujący ich wypadanie. Popularnie nazywany często „wampirzym zabiegiem ” ponieważ wykorzystuje niezwykłą moc czynników naprawczych naszej własnej krwi.
To idealny zabieg regenerujący włosy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zabieg opiera się na biostymulacji komórek własnych skóry.
W celu uzyskania preparatu lekarz pobiera krew od pacjenta, aby móc poprzez odwirowanie otrzymać osocze bogatopłytkowe. Następnie za pomocą techniki mezoterapii lekarz stymuluje obszar poddany zabiegowi poprzez wykonanie mikronakłuć. Efekty zabiegu widać po około miesiącu, a maksymalny efekt po około trzech miesiącach od wykonania zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów stosujemy techniki łączone osocza z mezoterapią oraz zabiegi w serii.
Seria zabiegów osocza bogatopłytkowego na skórę głowy to zazwyczaj do kilku zabiegów. Przez ok. 1-2 dni może wystąpić lekkie zaczerwienienia i obrzęk wynikający z mikroiniekcji. Czynniki wzrostu uwalniają się przez okres około godziny po zabiegu, przez kolejne 7 dni po zabiegu trwa zaś proces syntezy i wydzielania dodatkowych czynników wzrostu w skórze.

Dla uzyskania maksymalnych efektów zabieg powinno wykonać się w serii 3 zabiegów co ok. 3-4 tygodnie.


PRZEBIEG ZABIEGU - DR. CYJ Hair Filler